Musica da camera Brno

Vokální ansámbl Musica da camera Brno je součástí hudební scény od roku 1996. Cílem muzikantů je nabídnout posluchačům zajímavé pohledy na komorní hudbu různých žánrů. Uměleckým vedoucím je od počátku Martin Franze a na vedení ansámblu se podíleli mimo jiné Štěpán Policer, Jana Hrušková, Lukáš Sotolář, Martina Kirová a další.

Soubor prošel mnoha proměnami obsazení až po komorní vokální ansámbl s 12 až 16 zpěváky. Od začátku činnosti se Musica da camera Brno věnovala novým autorským projektům. V poslední letech převažovaly v repertoáru původní aranžmá a skladby, které byly ansámblu věnovány. Kromě koncertní činnosti se soubor úspěšně zúčastnil několika soutěží a natočil dva kompaktní disky. V letech 2006 a 2008 získal šest zlatých medailí na soutěži Mundi cantant v Olomouci. V roce 2008 byl jako jediný český sbor nominován do soutěže o absolutního vítěze festivalu.

V roce 2016 oslaví Musica da camera Brno 20 let činnosti. Jsme rádi, že se celá řada původních zpěváků nadále hudbě věnuje, ať už profesionálně, nebo jako životní zálibě. Proto bylo rozhodnuto uspořádat k jubileu 2 koncerty ve spolupráci s jinými sbory a instrumentalisty. První se swingovým repertoárem (1. 5. 2016) a druhý se světoznámou kantátou Carla Orffa Carmina Burana (21. 11. 2016).

Podle starších adresářů jsme se snažili oslovit všechny původní členy s nabídkou účasti na těchto koncertech. Pokud Vám pozvání nedorazilo, byli jste členy MdcB (ať už v kterémkoliv roce) a měli byste si zájem zazpívat, neváhejte rychle napsat: mdcb@seznam.cz